Samsun Periodontoloji 2019-02-13T11:27:12+00:00

Dr. Dt. Vadim Atabay Samsun Periodontoloji tedavisi uygulamalarında en iyi hekimler listesinde yer almaktadır.

Samsun diş hekimi Vadim Atabay, 2015 yılında Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde sonrasında ise 2015-2017 yılları arasında Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görev almıştır. 2018 yılında kendi özel muayenehanesi olan Dr. Dt. Vadim Atabay Samsun Periodontoloji kliniğinde birçok tedavi seçeneğiyle mesleki çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Periodontal Hastalıklar

İltihabi hastalıklar listesinde yer alan periodontal hastalıkların tedavilerini inceleyen bölüm, periodontolojidir. Peki nedir bu hastalıklar? Periodontoloji tedavisinin ilgi alanı olduğu hastalıklar dişeti ve dişleri destekleyen diğer dokuların iltihabi hastalıkları yer almaktadır.
Toplum içerisinde dişeti hastalığı hakkında birçok şikayet duyabilmek mümkün, çünkü periodontal hastalıklar sinsice seyredilen bir hastalıktır. Dişetlerinin korunması ve gerekli tedaviler uygulanarak hastanın şikayetlerinin çözümlenmesi kişinin sosyal hayatını etkileyen olumsuzlukları engelleyip daha konforlu bir yaşam sunabileceği gibi aynı zamanda da dişetlerinin korunmasını, rahat çiğnemeyi ve daha iyi bir sindirim gerçekleştirmeyi de beraberinde getireceğini unutmamalısınız.

Samsun Periodontoloji

Samsun Periodontoloji

Sağlıklı Dişeti Nasıl Anlaşılır?

Dişetlerinizin sağlıklı olup olmadığını anlayabilmeniz için ufak bir kaç tüyo ile dişetinizin sağlık durumunu ölçebilirsiniz ancak tabii ki bu bir öngörüdür en sağlıklı sonuçlar için hekiminize gitmeyi unutmayın.
Sağlıklı ve herhangi bir sorun teşkil etmeyen dişeti yapısı portakal kabuğu gibi pürüzlü, diş sınırları uygun ve pembe renk görüntüsüne sahiptir. Dişlerinizi fırçalarken veya yemek yerken dişetleriniz kanıyorsa eğer bu sağlıksız olduğu anlamına geliyor olabilir, kanamıyorsa da sağlıklı olduğu anlamını taşır.

Diş Eti Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

  • Dişetinde kanama, şişme ve kızarma
  • Dişetinde çekilme, kök yüzeylerinde açıklık
  • Dişeti kenarlarında ve diş arasında diş taşlarına bağlı görünen siyahlıklar
  • Dişeti ve diş arasında iltihap görülmesi
  • Dişlerin yer değiştirmesi, sallanma ve diş uzamaları
  • Ağızda kötü koku ve tat duyusu yaşanması başlıca dişeti hastalığı belirtileri arasındadır.

Samsun Periodontoloji

Samsun’da faaliyetlerine devam eden Dr. Dt. Vadim Atabay Samsun periodontoloji alanında en iyi hekimler listesinde yer almaktadır ve uyguladığı tedaviler sonucunda %100 hasta memnuniyetine ulaşmıştır. Sizlerde dişeti şikayetleriniz için randevu almak istiyorsanız sayfamızın en altını inceleyerek uygun tarihler arasında randevu talebi oluşturabilirsiniz. Samsun periodontoloji fiyatları ve diğer bölümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek için
Bize ulaşın: 0362 439 22 88