Samsun İmplant 2019-02-13T11:27:28+00:00

Dr. Dt. Vadim Atabay Samsun implant tedavisi uygulamalarında en iyi hekimler listesinde yer alıyor.

Samsun diş hekimi Vadim Atabay, 2015 yılında Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde sonrasında ise 2015-2017 yılları arasında Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görev almıştır. 2018 yılında kendi özel muayenehanesi olan Dr. Dt. Vadim Atabay Samsun implant kliniğinde birçok tedavi seçeneğiyle mesleki çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

İmplant Tedavisi Nedir?

Eksik dişleri olan kişilerin, eksik dişlerini doldurmak için başvurduğu tedavi yöntemine implant tedavisi denir. İmplant tedavisi çene içine yerleştirilen vida şeklindeki yapay diş kökü sayesinde gerçekleştirilen bir tedavi. Çene kemiği titanyumu vücudun bir parçası olarak algıladığından dolayı implantların büyük bir kısmı titanyum maddesiyle uygulanmaktadır.

Samsun İmplant

Samsun İmplant

İmplant Süreci Sancılı mıdır?

Diş konusunda oldukça hassas olan bir ülke olduğumuzu herkes biliyordur. 🙂 Diş hekimlerinden randevu aldıktan sonra muhakkak ki tedavi sürecinde veya sonrasında diş ağrısı olur mu? acır mı? Gibi birçok soru aklımıza geliyor ancak unutulmamalıdır ki Samsun implant tedavisi lokal anestezi ile gerçekleştirildiğinden dolayı hasta tedavi sürecinde herhangi bir ağrı veya acı hissetmez.

Tabiri caizse tabii ki Dr. Dt. Vadim Atabay‘ın elinin hafif olduğunu da söyleyerek diş tedavilerinizi fobilerinizden ötürü ertelememenizi bir kez daha vurguluyoruz.

İmplant Tedavisi ve Sonrası

İmplant yüksek doku uyumu oranı sayesinde implant tedavisinde başarı oldukça yüksektir. İmplant uygulanan kişinin komşu dişlerine hiçbir müdahale edilmez (aksi gerekmediği sürece). İmplant tedavisi sonrası hastada çiğneme hissi normale oldukça çok yakındır ve herhangi bir olumsuz hissiyat oluşmaz. Diğer dişlere müdahale edilmeden eksik dişlerinizin yerini doldurmak için implant uygulaması en çok tercih edilen bir tedavi yöntemidir ancak yine de Dr. Dt. Vadim Atabay tarafından muayene olup karar verilmesi en sağlıklı sonuç olacaktır.

Ayrıca implant eksik dişlerinizi tamamlayarak çiğneme ve konuşma sağlığınızı en üst seviyeye taşıyacağı gibi estetiklik açısından da diş yapınıza estetiklik kazandıracağını unutmamalısınız.

Samsun implant yapan yerler ve Samsun implant fiyatları hakkında bir araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Diş sağlığınızı aksatmadan hemen randevu alarak muayene olmak için sayfanın en altından randevu seçebilirsiniz.