Samsun İmplant Tedavisi | Diş Hekimi Vadim Atabay

İmplant nedir? İmplant, ağız ve diş sağlığı alanında yapay diş anlamına gelmekte olup diş eksikliklerinin giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavidir. Çekilmiş ya da çekilmek zorunda kalmış, kırıldığı için çekilmiş, düşmüş veya buna benzer sebeplerden dolayı diş kaybı yaşadıysanız, dişlerinizin artık bir daha yeri dolmayacak diye endişe etmeyin, çünkü implant tedavisi aracılığıyla eksik olan dişler tamamlanabilir.

İmplant tedavisinde titanyum esaslı yapay diş kökleri kullanılmaktadır. Gelişme çağını tamamlamış ve sağlık durumu stabil olan her birey implant tedavisi görebilir. İmplant tedavisi süreci kemiğin kalite durumuna göre 3 hafta ile 12 hafta arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu süreç içerisinde implant çevresinde yeni kemik oluşumu beklenir ve sonrasında protetik tedavi olarak adlandırdığımız aşamaya geçilir.

Samsun Diş Hekimi İmplant Tedavisi

Samsun Diş Hekimi İmplant Tedavisi

Samsun İmplant Tedavisi Fiyatları / Ücretleri

Samsun diş hekimi Vadim Atabay Diş Kliniğinde gerçekleştirilecek olan implant tedavisi birebir telefon görüşmelerinde veya kliniğimizde tedavi aşamasında fiyatlandırılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki söz konusu sağlık olunduğunda en iyi tedaviyi alabilmek için her ne olursa olsun sadece tedavinin ekonomik olmasından yana değil, hem ekonomik hem de oldukça kaliteli ve güvenli bir tedavi olacağından emin olmanızı önermekteyiz.

Neden İmplant Tedavisi Yaptırılmalıdır?

Diş kaybı bireylerde sadece estetik görüntüyü değil beraberinde birden fazla olumsuzluğuda getirebilecek kadar önemli bir durumdur. Bu yüzden Samsun diş hekimi Vadim Atabay, implant tedavisinin ertelenmemesi gerektiğini ve neden implant tedavisi yaptırmalıyım? sorusunu sizler için yazdı;

  • Komşu dişlerin korunması ve doğabilecek diş kayıplarının önüne geçilmesi,
  • Çene kemiğinin korunması ve zamanla gerçekleşebilecek çene kemiği kaybının önüne geçilmesi,
  • Ağız yapısındaki dişlerin estetik görünümünün sağlanması,
  • Çiğneme ve konuşma fonksiyonunu rahatlıkla yerine getirme,
  • Ömür boyu yeni bir diş sahibi olmak için.

Gibi önemli sebeplerden dolayı eksik diş ile yaşamak yerine daha konforlu bir yaşam sürdürebilmek için Samsun implant tedavisi için Samsun / Atakum da bulunan kliniğimizden randevu alıp bir an önce tedavi olmanızı önermekteyiz.

2019-03-28T10:44:49+00:00